Espoon Biljardikerhon kilpailutoiminta / Ilmoittautuneet pelaajat


Brode 5v synttärikilpailut
13.04.2019 10:00



Kilpailu pelataan Brodessa

Brode juhlistaa 5-vuotissyntymäpäiväänsä ja luvassa hauskat parikisat Kivenlahden Brodessa lauantaina 13.4.2019.
Käytössä 8 pöytää ja osallistumismaksu 50 euroa per pari, jonka hintaan sisältyy ruokaa ja juomaa.
Mukaan mahtuu 32 paria, tämän jälkeen varasijoille. Kisaan eivät voi osallistua FPT:n pelaajat.

ILMOITTAUTUMINEN:
Sähköpostilla osoitteeseen bar(at)brode.fi tai keskustelupalstalle
- viimeinen ilmoittautumispäivä ke 10.4. (kaavio julkaistaan 12.4.)
- ilmoittautumiseen parin molempien koko nimi, paikkakunta sekä puhelinnumero
- mahdolliset peruutukset ennen kaavion arvontaa kilpailukiellon uhalla

YLEISET SÄÄNNÖT:
- 9-pallo, 9 pisteellä
- 32 pelaajan kaavio, josta 8-cup
- ottelut pelataan vähintään 4 voittoon, tarkentuu osallistujamäärän varmistuessa
- peliasuksi siisti vaatetus, kollareilla/verkkareilla ei pääsyä kisoihin
- jos peli kestää yli 60 minuuttia, voidaan ottaa käyttöön lyöntikello

KISANVETÄJÄ:
Janne Alho

AIKATAULU:
9:30 Baari aukeaa
10:00 Pelit käyntiin
18:00 ShootOutit alkavat (aloitellaan jo aikaisemmin jos pöytiä vapaana)

PALKINNOT TÄYDELLÄ KAAVIOLLA:
(Jos osallistujia on vähemmän, lasketaan palkinnot prosenttien mukaan)
1. 880 euroa (55%)
2. 480 euroa (30%)
3.-4. 240 euroa (15%) eli 120 euroa per pari

Ilmoittautumiset ja lisätiedot keskustelupalstalla:
https://keskustelu.biljardiverkko.fi/viewtopic.php?f=18&t=17908

----------------------------

Peliparit on arvottu,ja kaavio löytyy osoitteesta https://www.brode.fi/biljardi/kaaviot.p ... ilu=000233


Klo 10:0 alkavat pelit
K.Bergman & M.Kauppinen - K.Koivunen & J.Riikonen
J.Keränen & K.Kamotskin - V.Mäkinen & S.Keränen
P.Wigelius & M.Koljonen - M.Elonen & T.Niinivaara
N.Lindqvist & V.Sirkelä - M.Rönn & P.Hakolampi
S.Suominen & J.Saarinen - A.Heiskanen & A.Ristiluoma
T.Huhtanen & T.Norman - T.Montonen & T.Träff
T.Patrick & T.Pistool - R.Nevander & J.Ahde
H.Kaksonen & T.Riipinen - J.Lounamaa & J.Mällinen

Paikalle klo 10:30
J.Särkisilta & T.Piiparinen - S.Eronen & J.Hätinen
J.Vartiainen & E.Leppänen - J.Liljander & M.Sutinen

Paikalle klo 10:45
N.Hyvönen & P.Nyman - V.Ruuska & I.Pimiä
J.Järvelä & J.Hiltunen - T.Heinonen & J.Huupponen

Paikalle klo 11:00
J.Heinonen & M.Söderlund - J.Alho & P.Lehmuskallio
A.Paloniemi & M.Mäkilä - K.Karlsson & O.Heikkilä
S.Aaltonen & A.Mundolin - K.Långström & A.Suoraniemi
J.Sairanen & K.Korhonen - J.Konoi & K.Lindell