Kaisan Viikkokisat 20250513

13.5.2025

8 pelaajaa saapui paikalle tänään tiistaina 13.5.2025. Mukana mm. RankkariRanta, LähespaikallinenKuokkanen, Nuori Asp, jnejne.  

Santerin ja Riston matka katkesi tänään kahden pelin jälkeen ja neljän parhaan joukkoon tällä kertaa pelasi itsensä Jarno, Esa, Ranta ja Winha.  

4 joukossa pelipareiksi muodostui Esa - Winha ja Ranta - Jarno. Esa Winha aloitti maltillisesti ja tilanne oli 11-19 Esalle kun Jarno - Ranta lopettivat oman pelinsä. vielä matkaväsymystä potenut Ranta oli kuluttanut energiansa ja jäi 8 pisteeseen.  Lopulta Winha taipui rankkareilla 9-33 ja Esa näin finaaliin.

Finaali oli ensimmäiset 13 minuuttia  molemmilla hankalaa, sitten Jarno sai lyötyä suoran lyönnin ja siitä seurasi 32 pisteen sarja, jolla tilanteeksi 48-(-3). Seuraava lyönti kaisa ohuena keskelle ja punaisen nakki joka riitti voittoon.